Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Jaroslav Mesršmíd: Investiční životní pojištění je hlavním tahounem růstu oblasti životního pojištění

O dalších aspektech novely zákona o pojišťovnictví a současném stavu na pojistném trhu hovoří představitel České asociace pojišťoven Jaroslav Mesršmíd.

V současnosti nedochází k rapidnímu nárůstu pojišťoven, ale ve vývoji předepsaného pojistného zaznamenává ČAP nárůst objemu, což může znamenat zlom v trendu.

Výsledky za první tři kvartály: růst předepsaného pojistného v rámci trhu v průměru o 7 % u životního pojištění dochází k meziročnímu nárůstu ve výši 12 %. Pozitivní trend.

Trendy na pojistném trhu 2006 – 07. Vysoká dynamika růstu investičního životního pojištění. Zvyšování finančního zdraví pojišťoven. V porovnání s nově přivsoupivšími zeměmi je Česká republika sice před Polskem, Slovenskem a Maďarskem ale daleko za vyspělými zeměmi EU.

Výzvy a příležitosti pro pojišťovnictví vychází především z připravovaných legislativních změn. Jedná se zejména o oblast soukromého zdravotního připojištění a přípravě produktů, které by se mohli stát součástí připravované reformy důchodového systému a zejména fáze OPT- OUT.

Dále Jaroslav Mesršmíd seznamuje posluchače s připravovanými předpisy na půdě evropské unie, které budou do budoucna ovlivňovat pojistný trh v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.