CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

23. 01. 2008

0 komentářů

Jaroslav Mesršmíd: Investiční životní pojištění je hlavním tahounem růstu oblasti životního pojištění

 


 

V současnosti nedochází k rapidnímu nárůstu pojišťoven, ale ve vývoji předepsaného pojistného zaznamenává ČAP nárůst objemu, což může znamenat zlom v trendu.

Výsledky za první tři kvartály: růst předepsaného pojistného v rámci trhu v průměru o 7 % u životního pojištění dochází k meziročnímu nárůstu ve výši 12 %. Pozitivní trend.

Trendy na pojistném trhu 2006 – 07. Vysoká dynamika růstu investičního životního pojištění. Zvyšování finančního zdraví pojišťoven. V porovnání s nově přivsoupivšími zeměmi je Česká republika sice před Polskem, Slovenskem a Maďarskem ale daleko za vyspělými zeměmi EU.

Výzvy a příležitosti pro pojišťovnictví vychází především z připravovaných legislativních změn. Jedná se zejména o oblast soukromého zdravotního připojištění a přípravě produktů, které by se mohli stát součástí připravované reformy důchodového systému a zejména fáze OPT- OUT.

Dále Jaroslav Mesršmíd seznamuje posluchače s připravovanými předpisy na půdě evropské unie, které budou do budoucna ovlivňovat pojistný trh v České republice.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *