Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Jaroslav Brychta: Bublina není jen na zlatě, ale i na amerických bondech

Cena zlata roste do závratných výšin a stále častěji se hovoří o její bublině, která může kdykoli splasknout. Jaroslav Brychta z X-Trade Brokers ale upozurňuje na další bublinu – na amerických státních dluhopisech.

"Výnosy u dvouletých splatností klesly na neuvěřitelných 0,16 %, zatímco u desetiletých splatností se dokonce propadly až pod hranici dvou procent," popisuje vývoj výnosů amerických dluhopisů Jaroslav Brychta.

"Zatímco dolarová cena zlata může růst teoreticky donekonečna, potíž s americkými dluhopisy je ta, že jejich výnosy již o mnoho klesat nemohou, když je zespodu nekompromisně omezuje hranice nula procent. Splňuje-li něco parametry bubliny, jsou to právě americké státní dluhopisy, a to zvlášť v situaci, kdy je celkový dluh Spojených států kvůli obrovskému nepoměru mezi příjmy a výdaji předurčen k dalšímu růstu," komentuje Jaroslav Brychta.

V případě prasknutí bubliny na amerických státních dluhopisech by byly důsledky horší než v případě prasknutí bubliny na zlatě. Naopak, zlato by v takovém případě podle Jaroslava Brychty dál rostlo.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.