Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Jaká auta už nemusí mít rezervu? Policisté zatím nevědí

Investice 15.09.2009 | 14:23 0 Komentářů

Ministerstvo dopravy zatím nemá přehledné vyjádření od výrobců

Praha – Největší změny povinné výbavy za poslední roky přináší nová vyhláška ministerstva dopravy, která je účinná ode dneška. Řidičům, kteří by chtěli znát podrobný obsah změn, ale ministerstvo moc šancí nedává. Ani dopravní policie zatím neví, u jakých aut je po dnešku povinná rezervní pneumatika a u jakých už nikoliv.
Novela naštěstí nepřináší žádné nové povinnosti, které by řidiči museli dodržovat už od 15. září. Novinky jako jiné složení lékárniček či povinná reflexní vesta stačí splnit až k 1. lednu 2011. Okamžitě ode dneška platí pouze úlevy jako nepovinná rezervní pneumatika či konec nutné dělicí mřížky.
O rezervě rozhodují výrobci
Zmatek je hlavně kolem rezervní pneumatiky, která je nově nepovinná – ale jen u některých aut. Ministerstvo se totiž po několika odkladech nové vyhlášky rozhodlo, že rozhodnutí nechá na automobilkách.
„Motorová vozidla bez indikace defektu pneumatiky, která budou vybavena prostředkem pro bezdemontážní opravu pneumatik, nemusí už být vybavena rezervní pneumatikou. Osobních vozidel uvedených do provozu před 15. zářím 2009 se však tato možnost týká pouze tehdy, pokud s nevybavením vozidla rezervou souhlasí výrobce vozidla, popřípadě pokud jsou nová vozidla stejného typu uváděna na trh bez rezervních pneumatik,“ říká Vladimír Bártl, vrchní ředitel dopravně silničního úseku ministerstva dopravy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.