CZK/€ 25.200 +0,18%

CZK/$ 23.143 +0,22%

CZK/£ 29.467 +0,04%

CZK/CHF 26.168 -0,02%

21. 09. 2018

0 komentářů

Jak vybrat CFD Brokera

 

CFD broker je společnost, která poskytuje svým klientům přístup na finanční trhy. Tradeři obchodují prostřednictvím obchodní platformy, finanční aktiva mohou nakupovat nebo prodávat. CFD broker si účtuje za zprostředkování obchodu komisi nebo procento ze spreadu (rozdíl mezi nabídkovou a poptávkovou cenou).

Loading



 

Two Traders Discussing Graphs

Při výběru CFD brokera je nutné zvážit několik bodů:

  • Regulace CFD brokera
  • Obchodní platformy
  • Obchodní podmínky
  • Obchodní strategie
  • Nabídka finančních instrumentů
  • Zákaznická podpora
  • Vzdělávání

Regulace CFD brokera

První věc, kterou byste měli zkontrolovat při výběru CFD brokera, je regulace CFD brokera. Vybrat byste si měli společnost, která vlastní licenci na poskytování investičních služeb a která je pod dohledem finančního orgánu.

Admiral Markets je autorizovaná Britským finančním regulátorem FCA (Financial Conduct Authority), což je jeden z nejpřísnějších regulátorů. V případě úpadku společnosti jsou finance klienta pojištěny do výše 50 000 GBP (okolo 1 400 000 CZK) dle kompenzačního schéma FSCS (Financial Services Compensation Scheme).

CFD Broker a Obchodní Platformy

Začátečníkům je doporučována obchodní platforma MetaTrader 4, profesionální obchodníci budou mít svou oblíbenou obchodní platformu. V každém případě je dobré zjistit, jaké trading softwary CFD broker nabízí.

Admiral Markets nabízí osvědčené obchodní platformy od společnosti Metaquotes Software – MetaTrader 4 a MetaTrader 5. Také se pyšní nabídkou pluginu pro MetaTrader s názvem Supreme Edition. Tento plugin obsahuje až 60 obchodních nástrojů a indikátorů navíc. Vaše obchodování se tak dostává na další úroveň s pokročilými analytickými funkcemi. V neposlední řadě je u Admiral Markets možné obchodovat přes WebTrader, kdy tradeři obchodují přes internetový prohlížeč. Není tedy nutné nic stahovat nebo instalovat.

REKLAMA

Obchodní Podmínky CFD Brokera

Dle vybraného finančního instrumentu obchodníky zajímá, jaké jsou náklady na obchodování. Do nákladů na obchodování patří spready, swapy a komise.

Spread je rozdíl mezi nabídkovou a poptávkovou cenou. Swap je poplatek za držení pozice přes noc. Komise je poplatek za otevření a zavření obchodu. Specifikace daného finanční instrumentu je vždy uvedena na webové stránce CFD brokera a také v obchodní platformě.

Obecně ve specifikaci finančního instrumentu naleznete:

  • výši dostupné finanční páky
  • výši komise
  • označení finančního instrumentu
  • výši spreadu
  • výši swapu
  • minimální a maximální objem obchodu
  • hodnotu pipu
  • obchodní platformu, v které lze instrument obchodovat
  • obchodní hodiny instrumentu

Obchodní Strategie CFD Brokera

Mezi obchodní strategie patří skalpování, intradenní obchodování, swingové obchodování a poziční obchodování. Ne všichni brokeři povolují všechny tyto styly, proto je vhodné zjistit dopředu, zda danou strategii CFD broker povoluje.

REKLAMA

CFD Broker – Nabídka finančních instrumentů

Různé společnosti mají různou nabídku finančních instrumentů. Například Admiral Markets nabízí Forex, CFD indexy, akcie, komodity, dluhopisy, kryptoměny a ETF fondy.

Zákaznická podpora CFD Brokera

Brokerské společnosti mohou být zahraniční a nemusí nabízet zákaznickou podporu ve Vašem jazyce.

Admiral Markets je mezinárodní společnost a pobočky má ve více než 20 zemích, včetně České republiky. Tým zákaznické podpory Admiral Markets mluví několika jazyky, včetně češtiny. Mít zákaznickou podporu v češtině je praktické.

CFD Broker – Vzdělávání

Ať už jste začátečník nebo pokročilý obchodník, broker by Vás měl v tradingu podporovat. Admiral Markets nabízí online obchodní kurzy zdarma a podporuje své klienty prostřednictvím online webinářů, vzdělávacích článků a praktických návodů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Šílenství měnové politiky

Současná měnověpolitická „sezóna“ začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci. Trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024

Analýza: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024

Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *