CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

23. 01. 2008

0 komentářů

Jak si vedly akcie Deutsche Telekom první týden na trhu RM-SYSTÉM? A co na to ČEZ?

 


 

Deutsche Telecom je pro většinu českých investorů zatím velkou neznámou, proto se po středečním uvedení na trh mnozí spíše divili možnosti obchodovat německou akcii na českém trhu a hlavně v českých korunách. Nicméně systém obchodování je založen na podobném principu, jako obchodovaní například s rakouskou Erste Bank, Zentivou a vlastně drtivou většinou nových akcií obchodovaných již delší dobu na českém kapitálovém trhu.

Vedle Deutsche Telekom se nově na trhu RM-SYSTÉM obchoduje s již zavedenými tituly tipu Erste, Orco a další. Když se tato novinka spojila s radikálním snížením poplatkům, znamenalo to prudký nárůst objemů obchodů, který byl, nutno dodat, spojen i s aktuální situací na trhu.

Deutsche Telekom je na českém trhu jistým konkurentem titulu Telefónicy O2 zejména z pohledu dividendy, kde již dva roky po sobě firma vyplatila 0,72 euro na akcii. Což je vzhledem k tržnímu kurzu dividendový výnos cca 5,3%. Více než 45% výnosů tvoří společnost na území Německa, ale zastoupení má v 50 zemích světa. A v České republice k výnosům firmy přispívá společnost T-Mobile. Za poklesem kurzu akcie v posledním období stálo snížení výhledu hospodaření na rok 2007. Během středy a čtvrtka se kurz akcie pohyboval na trhu RM-SYSTÉM v pásmu 380 Kč až 390 Kč.

Z Áček se během úterý pro mnohé investory stala béčka. Během úterý se titul propadl až o 7%, ale koncem týdne už uzavíral mírně nad upisovací cenou.

Velké pozornosti se celý týden těšily akcie ČEZu, které během středy překonaly historické rekordy a uzavřely nad 1 200 Kč. Za růstem můžeme hledat několik faktorů, zejména otevření diskuse o řešení české energetické otázky, kdy se opět začalo spekulovat o možnosti výstavby dalšího jaderného zdroje na území ČR. Jak již bylo řečeno, byl čtvrtek spíše ve znamení vybírání zisků před prodlouženým víkendem a titul pokles k 1 177 Kč.

REKLAMA

Roman Jandík
RM-SYSTÉM, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.