Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Jak investují čeští a slovenští milionáři

Investice 15.06.2012 | 13:51 0 Komentářů

J&T Bank zveřejnila svou zprávu o českých a slovenských milionářích. Jak investují nejbohatší lidé v Česku a na Slovensku?

Milionáři v prvé řadě nejsou hazardéři, kteří by svůj majetek příliš riskovali rizikovými investicemi. „V průměru činí rizikové investice 30 % jejich portfolia (na Slovensku 27 %),“ uvádí zpráva J&T Bank.

„Kam by tedy doporučili investovat 1, 5, 10 a 50 milionů korun? V každém případě nezapomínají investovat do sebe a rodiny či do svého podnikání. U vyšších částek pak přichází na řadu další investiční příležitosti v podobě nemovitostí, pozemků a bankovních či finančních produktů. Dalo by se říci, že od částky 5 milionů korun již roste chuť investovat, u této částky by zejména Češi přidali ještě nákup dobře vybrané nemovitosti či pozemku. Deset milionů korun je však tím pravým odrazovým můstkem pro diversifikaci portfolia a více rizikové investice. Kromě pořízení nemovitostí či pozemků a půdy by Češi investovali do akcií (40 %), které nejsou pro Slováky v  tomto objemu tolik zajímavé (15 %) a investovali by spíše do dluhopisů (31 %). Při investici 50 milionů vedou jednoznačně nemovitosti či pozemky a půda. Objevují se také bankovní produkty, zlato a drahé kovy či akcie, které by volilo 48 % českých a 36 % slovenských milionářů,“ popisuje investiční apetit milionářů zpráva.

Zdroj: Tisková zpráva J&T Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.