Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Jak investují čeští a slovenští dolaroví milionáři

Investice 18.06.2014 | 17:03 0 Komentářů

Průzkum J&T Banky se zaobírá hlavně tím, jak investují ti nejbohatší, co řeší, co je pálí. Většina dolarových milionářů je při svých investicích konzervativnější, jelikož si uvědomují, že nesou zodpovědnost za své rodiny, svou firmu i své zaměstnance. Důležitým faktorem investic je, že danému oboru rozumějí a mají v něm patřičné znalosti.

Až 74 % českých a 63 % slovenských dolarových milionářů by se nebránilo investice do nějakého start-upu, 40 % z nich tuto možnost již zvažuje a každý osmý již do start-upu investoval. Zde je patrná snaha o rozvoj podnikání a předávání know-how.

Zajímají se i o investice do akcií, především pak zahraničních firem (24 % v ČR, 23 % v SR). Čeští i slovenští dolaroví milionáři (52 % českých a 75 % slovenských) se pak shodují, že pražská i bratislavská burza cenných papírů pro ně není investičně zajímavá. Nejhůře jsou mezi milionáři hodnoceny investice do komodit.

Čeští a slovenští dolaroví milionáři jsou vysokoškoláci (80 % v ČR, 89 % SR) stojící na prahu padesátky (průměrný věk respondentů v ČR je 51 let, v SR pak 49 let). Celých 40 % českých a 30 % slovenských milionářů je ve věku mezi 50 – 59 lety. Jsou společensky velmi aktivní, přispívají na dobročinnost a nejvíce je pálí fungování justice, neefektivita státní správy a vysoké daňové zatížení.

Zdroj: Tisková zpráva J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.