Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

J&T Banka pomůže zvýšit likviditu na bratislavské burze

J&T Banka plánuje podpořit likviditu nových akciových titulů na bratislavské burze. Jedná se o akcie společností Tatry mountain resorts a společnosti Best Hotel Properties.

Tatry mountain resorts vlastní a provozuje lyžařské středisko v nízkých Tatrách. Společnosti Best Hotel Properties působí v hotelovém průmyslu v střední a východní Evropě. Ve svém portfoliu má například hotel Budha-Bar v Praze a v Moskvě vlastní hotel Baltschug Kempinski.

Z dohody mezi Burzou cenných papierov v Bratislave a J&T Bankou vyplývá, že banka se stane tvůrcem trhu pro tyto cenné papíry. Podpora od banky je logická, neboť skupina J&T je vlastníkem obou těchto společností.

„Jako skupina jsme podpořili vytvoření těchto dvou holdingů. Pomohli jsme jejich uvedení na trh a nyní chceme podpořit obchodování s nimi. Zároveň tím chceme přispět k oživení obchodování na bratislavské burze. Věřím, že do třech roků se nám spolu s dalšími společnostmi působícími na trhu, s našimi klienty a obchodními partnery podaří uvést na burzu alespoň 10 titulů, což by mohl být dostatečný základ pro rozhýbání kapitálového trhu na Slovensku,“ uvedl zakladatel skupiny J&T Patrik Tkáč.

Zdroj: Euro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.