Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

IPO partnerem Varšavské burzy se stala společnost CYRRUS

Společnost CYRRUS v loňském roce oficiálně vstupila na hlavní parket polské burzy. V těchto dnech se navíc stává druhým českým a celkově dvanáctým IPO partnerem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Společnost CYRRUS v rámci rozšiřování svých aktivit na středoevropských trzích se stala druhým českým oficiálním IPO partnerem Varšavské burzy (WSE). Oficiální partnerství s WSE znamená, že polská burza certifikovala společnost CYRRUS jako své “kontaktní místo“  pro případné české emitenty, kteří by měli zájem umístnit své akcie na Varšavské burze.

"Od užší spolupráce s WSE si slibujeme zejména rozhýbání stojatých vod v oblasti českých primárních emisí. Polský kapitálový trh je příkladem pro všechny středoevropské burzy. Díky penzijní reformě, polské obchodní nátuře a mimořádné vstřícnosti polské burzy proběhlo v Polsku loni 81 primárních úpisů. Od loňského podzimu navíc začal při WSE své úspěšné působení trh NewConnect, který přilákal již 54 středních a menších firem. Právě na tento segment se chceme zaměřit," upřesňuje své plány v tiskové zprávě společnost CYRRUS.


I přes počáteční dětské nemoci se naše aktivity v Polsku začínají slibně rozvíjet. Nyní máme několik projektů ve fázi finalizace úpisu a předpokládáme, že do konce tohoto roku minimálně dva dovedeme do úspěšného konce. Vzorem nám mohou být  dvě mimořádně úspěšné primární emise, VISA a NWR.“ doplňuje Jiří Loubal, CEO společnosti CYRRUS.

Společnost CYRRUS připravila k této příležitosti konferenci o možnostech uvádění českých firem na NewConnect. Konference proběhne 23.6.2008 v Praze a účastnit se jí budou také zástupci WSE.

Zdroj: Tisková zpráva CYRRUS 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.