CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

23. 01. 2008

0 komentářů

Investoři více věří evropským akciím

 


 

Letošní léto zatím staví předpovědi na hlavu. Nejde jen o počasí, které představuje kapitolu samu o sobě. V době, kdy se akciím tradičně příliš nedaří, zaznamenala většina trhů významné přírůstky.

Americké akcie posílily za poslední měsíc přibližně o pět procent, akciový index pražské burzy si připsal takřka sedm procent a německý indikátor DAX Xetra ještě o procento více. Rostly ale také další akciové trhy.

Většina z nich tak dokázala smazat letošní výrazné květnové a červnové ztráty. Český akciový trh však zatím ztrácí asi tři procenta a zůstává jednou z výjimek.

Růst cen akcií donedávna významně brzdily obavy ze sílící inflace a následného zvyšování základních úrokových sazeb v USA.

Po 17 čtvrtprocentních zvýšeních je ovšem americká centrální banka Fed minulý týden ponechala beze změny na 5,25 procenta.

REKLAMA

Na trhu dluhopisů přitom podle Bloombergu sílí spekulace, podle nichž úroky ani inflace v nejbližší době v USA příliš neporostou.

To je samozřejmě příznivá zpráva hlavně pro investory, kteří sázejí na obligace, zejména ty dlouhodobé, ale rovněž pro akciový trh.

Nic na tom nemění fakt, že řada investorů může v současné době realizovat dosažené zisky a poslat tak akcie o něco níže.

Celý článek najdete zde.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *