Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Investiční seminář: Kolik a jak spořit na důchod

Posílat pět set korun měsíčně do penzijního fondu k finančnímu zabezpečení důstojného stáří zdaleka nestačí, naspořená částka určená k vyrovnání propadu příjmů po odchodu do důchodu by byla příliš nízká, tvrdí odborníci. (Tisková zpráva MONECO)

Společnost Moneco, poradce pro investiční a majetkové plánování, uspořádala 24. dubna v areálu hotelu ERPET další ze série tradičních investičních seminářů. Aktuální téma „Výhled na trhy“ bylo dopodrobna rozebráno investičním poradcem Vojtěchem Obůrkou  a v následné diskuzi doplněno o odpovědi na otázky účastníků ředitelem společnosti Igorem Bielikem. Následnou přednáškou „Vaše penze začíná již dnes“  poradce Ondřej Daněk přiblížil téma průběžného investování na penzi. Srozumitelnou formou na modelových příkladech byla vysvětlena základní pravidla pro tvorbu soukromé finanční rezervy na stáří.

Posílat pět set korun měsíčně do penzijního fondu k finančnímu zabezpečení důstojného stáří zdaleka nestačí, naspořená částka určená k vyrovnání propadu příjmů po odchodu do důchodu by byla příliš nízká, tvrdí odborníci. „Aby člověku s průměrným příjmem neklesla po odchodu do penze životní úroveň, musel by po celý život průběžně investovat alespoň deset procent svého příjmu do portfolia akcií a dluhopisů. V současné době to pro lidi s průměrným platem znamená odkládat stranou na stáří zhruba 1 500 korun měsíčně,“ říká Roman Stuchlík, analytik a odborný redaktor poradenské a vydavatelské společnosti Moneco.  

Většině lidí klesne po odchodu do penze příjem někam mezi polovinu a dvě třetiny předchozího čistého příjmu. „Pozorujeme v populaci rostoucí zájem vytvářet si finanční rezervu a jejím postupným rozpouštěním v budoucnu vyrovnávat propad příjmů v seniorském věku,“ sdělil Igor Bielik, ředitel společnosti Moneco. „Problém mnoha klientů je v tom, že si nedokáží představit, jak velkou sumu musí vlastně našetřit, aby zabránili propadu svojí životní úrovně po odchodu do důchodu pod určitý limit. Proto jsme vytvořili výpočetní model, s jehož pomocí můžeme analyzovat konkrétní situaci konkrétního klienta a navrhnout řešení,“ vysvětlil Bielik.

"Lidé se potýkají nejen s tím, že nedokáží analyticky spočítat, jak velkou část výplaty je vhodné investovat, ale často ani neví kam a jak,“ řekl Ondřej Daněk, investiční poradce ve společnosti Moneco.

Tisková zpráva MONECO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.