Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Investiční konference Klubu investorů na VŠE v Praze

Od pondělí 12. března do středy 14. března proběhne na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze již 9. ročník investiční konference, pořádané Klubem investorů.

I letos na ní vystoupí špičky české finanční a ekonomické sféry. Vzhledem k tomu, že v letošním roce uplyne 10 let od bankrotu Lehman Brothers a následného kolapsu finančního systému, řeč bude zejména o tom, jak se během poslední dekády finanční sféra změnila, zda se poučila a jestli je připravená na případné budoucí šoky.

Návštěvníky konference čeká rozmanitý program. Během 3 dnů proběhnou ve večerních hodinách
2 prakticky orientované workshopy, 2 odborné přednášky a na závěr moderovaná diskuze.

Akce bude zahájena v pondělí 12.března workshopem pořádaným ve spolupráci se společností Zonky. Tým sestavený ze členů vedení Zonky se zaměří na risk management a budoucnost P2P finančního světa. Od 19:45 pak následně představí svou unikátní investiční strategii Andrea Ferancová Bartoňová, která představí svůj fond ESPIRA. Ten se zaměřuje převážně na společnosti s velkou diverzitou v managementu, kde jsou zastoupeny ženy i muži. Dozvíte se, co stojí za hlavní filosofií fondu, jaké jsou jeho přednosti, a proč je právě tato strategie perspektivní v kontextu dnešního finančního světa.

Úterní program zahájí opět praktický workshop. Aleš Ducháč z Credo Ventures objasní svět venture capital a rozebere investice do start-upů od A do Z. Tématem večerního bloku pak bude kvantitativní uvolňování. Od 19:45 o něm přijde přednášet přední český ekonom Ing. Pavel Potužák, Ph.D. z Národohospodářské fakulty VŠE. Probrány budou hlavní důvody kvantitativního uvolňování, možnost kvantitativního uvolňování v režimu nízkých, či dokonce záporných úrokových sazeb a na závěr jeho krátkodobé a dlouhodobé dopady.

Ve středu od 18 hodin pak konferenci završí moderovaná diskuze s předním českým ekomomem, externím poradcem ministra financí a spoluzakladatelem investičního fondu Quant, Alešem Michlem a Štěpánem Křečkem, hlavním ekonomem v BH Securities. Diskuzi na téma „ Odkud přijde další krize? “ povede hlavní ekonom investiční skupiny CYRRUS Lukáš Kovanda.

Podrobný program 9. investiční konference Klubu investorů

Datum Čas Název Přednášející Místnost
12.3. 18:00 Budoucnost investičních P2P platforem Zonky – Černý, Humhal, Strýček a Tročil SB 321
12.3. 19:45 ESPIRA: Hodnota žen v byznysu Andrea Ferancová Bartoňová NB A
13.3. 18:00 Start-up od A do Z Credo Ventures SB 321
13.3. 19:45 Kvantitativní uvolňování: „Short-run party, long-run kocovina“ Ing. Pavel Potužák Ph.D NB D
14.3. 18:00 Odkud přijde další krize? Aleš Michl, Štěpán Křeček, Lukáš Kovanda Likešova aula

Více informací na https://www.facebook.com/events/946042525571657/

Marek Večeř

Klub investorů, z.s.

Email: marek.vecer@klubinvestoru.com

www.klubinvestoru.com

Odborný server Investujeme.cz je mediálním partnerem konference.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.