Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Investiční hra 2008 umožní vyzkoušet si svůj investorský talent

Dnešním dnem startuje Investiční hra 2008. Po dobu téměř 3 měsíců si mohou registrovaní hráči ověřit svůj investorský talent prostřednictvím fiktivního obchodování na kapitálových trzích.

Investiční hra 2008 nabízí možnost bez rizika ztráty vyzkoušet si obchodování za fiktivní peníze, nicméně v reálném prostředí a za ceny odpovídající reálnému stavu na trhu. Pro vítěze soutěže pořadatelé připravili množství zajímavých cen, přičemž hlavní cenou je poznávací zájezd do USA, notebook a letenky. Celkově bude ve hře rozděleno na cenách například 200 zpátečních letenek od společnosti SkyEurope. 

"Dokonce i padesátý hráč v pořadí vyhrává dvě zpáteční letenky po Evropě dle svého výběru," říká Jiří Vodička ředitel pro strategii a marketing RM-Systému.
 
Účastníci investiční hry budou mít k dipozici 1 milion Kč pro investice od akcií obchodovaných v rámci RM-Systému, evropských a amerických akcií (DAX 30, New York, NASDAQ). Pokročilejší investoři se mohou letos poprvé účastnit i derivátových obchodů US Futures, kde budou mít na počátku k dipozici 30 000 amerických dolarů.

"První z novinek je rozšíření široké nabídky akcií o komodity jako je ropa, zlato, stříbro a dále měny a indexy. Účastníci soutěže mohou také v letošním ročníku zakládat valstní investiční skupiny a vzájemně soutěžit přímo se svými přáteli a nebo kolegy," informuje o letošních inovacích Jiří Vodička.

Soutěž začíná 1. dubna 2008 a končí 27. června 2008. Absolutním vítězem se stává ten, kdo nejvíce zhodnotí svou počáteční investici – tedy 1 milion Kč. Každý měsíc bude také vyhlášena vedlejší kategorie "Investor měsíce". Další ceny jsou připraveny pro hráče z derivátových obchodů, kde bude vyhlašováni i vítězové týdenních kol.

Bez nutnosti speciální registrace se mohou hry účastnit uživatelé portálu Seznam.cz a Finance.cz, nicméně hlavní portál Investiční hry 2008 je umístněn na stránkách www.investicka.cz.

Dnešním dnem startuje také investiční hra konkurenční společnosti X-Trade Brokers, jejíž mediálním partnerem je server Investujeme.cz.

Zdroj: Tisková zpráva RM-Systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.