Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Internetové bankovnictví ING je pod útokem!

Klienti internetového bankovnictví ING jsou pod útokem phishingu. Sofistikovaný e-mail vyzývá majitele účtů u ING vyzývá k přihlášení k účtu na falešnou adresu. Na e-mail v žádném případě nereagujte a na v e-mailu uvedeném odkazu se nepřihlašujte!

E-mail tvářící se jako zpráva z banky s hlavičkou banky nabádá k možnosti nastavení "novinky" – generování výpisů a přehledů z účtů ING. Součástí e-mailu je odkaz na falešnou přihlašovací stránku, který nevede na stránky ING Bank, ale na http://universalelectriccompany.com/www.ingkonto.cz/ib4/welcome.do.

Přestože se e-mail na první pohled tváří jako odeslaný z banky, jeho odpovědní adresou je e-mailová schránka na freemailu (volně dostupném e-mailu, který si může vytvořit kdokoli). Na e-mail proto ani neodpovídejte.

Text je velmi přesvědčivý, přestože obsahuje několik typografických chyb.

4 komentáře: “Internetové bankovnictví ING je pod útokem!”

 1. Marta Novotná napsal:

  Mám stejný problém jako uživatelé přede mnou. Nemohu se přihlásit na svůj internetový účet. Dříve to bylo jednoduché, teď klikám a klikám a kde nic, tu nic. Asi budu muset po letech změnit banku.

 2. Anonym napsal:

  potřebuju se přohlásit, nemám zájem o pujčky a reklamy!!!!!

 3. Zdeněk napsal:

  Ty samé připomínky jako paní Jitka. Poslední dobou se nelze normálně přihlásit do internetového bankovnictví. Stále se něco vylepšuje a snad je to i správné, ale já mám pokaždé poslední dobou problémy s přihlášením ke svému účtu. Pokaždé si zablokuji účet a chce to po mě kod pro odblokování, i když zadám správně jak ident. číslo, tak i změněné heslo z posledního přihlášení, kdy to probíhalo jako dnes.

 4. Jitka Slabihoudková napsal:

  Nechápu proč se nemohu dostat na můj účet. Dříve to šlo bez problému a dnes je to marné. Místo přihlášení jsou jen nabídky a reklamy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.