Neděle 23. února. Svátek má Svatopluk.

Internetové bankovnictví ING je pod útokem!

Banky Petr Zámečník 15.11.2011 | 09:01 3 komentáře

Klienti internetového bankovnictví ING jsou pod útokem phishingu. Sofistikovaný e-mail vyzývá majitele účtů u ING vyzývá k přihlášení k účtu na falešnou adresu. Na e-mail v žádném případě nereagujte a na v e-mailu uvedeném odkazu se nepřihlašujte!

E-mail tvářící se jako zpráva z banky s hlavičkou banky nabádá k možnosti nastavení "novinky" – generování výpisů a přehledů z účtů ING. Součástí e-mailu je odkaz na falešnou přihlašovací stránku, který nevede na stránky ING Bank, ale na http://universalelectriccompany.com/www.ingkonto.cz/ib4/welcome.do.

Přestože se e-mail na první pohled tváří jako odeslaný z banky, jeho odpovědní adresou je e-mailová schránka na freemailu (volně dostupném e-mailu, který si může vytvořit kdokoli). Na e-mail proto ani neodpovídejte.

Text je velmi přesvědčivý, přestože obsahuje několik typografických chyb.

Tweet 20

3 komentáře: “Internetové bankovnictví ING je pod útokem!”

  1. Anonym napsal:

    potřebuju se přohlásit, nemám zájem o pujčky a reklamy!!!!!

  2. Zdeněk napsal:

    Ty samé připomínky jako paní Jitka. Poslední dobou se nelze normálně přihlásit do internetového bankovnictví. Stále se něco vylepšuje a snad je to i správné, ale já mám pokaždé poslední dobou problémy s přihlášením ke svému účtu. Pokaždé si zablokuji účet a chce to po mě kod pro odblokování, i když zadám správně jak ident. číslo, tak i změněné heslo z posledního přihlášení, kdy to probíhalo jako dnes.

  3. Jitka Slabihoudková napsal:

    Nechápu proč se nemohu dostat na můj účet. Dříve to šlo bez problému a dnes je to marné. Místo přihlášení jsou jen nabídky a reklamy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.