Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

ING Konto s nižším úrokem

Banky Daniel Kuchta 24.05.2010 | 13:54 0 Komentářů

ING snižuje úrok u svého spořícího účtu ING Konto na 2 % p.a. Banka tak reaguje na snižování úrokových sazeb ze strany ČNB.

ING Konto bylo do března úročeno sazbou 2,5 %, pak došlo kvůli snižování úroků REPO sazby na pokles o čtvrt procenta na 2,25 %. Nyní po opětovném snižování základních úrokových sazeb dochází ke snížení na 2 %.

K této změně přistupujeme jen velice neradi,“ komentuje změnu Libor Vaníček, ředitel marketingu a přímé distribuce ING. „ING Konto je jedním z nejoblíbenějších spořicích účtů na našem trhu, na konci roku 2009 spravovalo více než 60 miliard korun, za první čtvrtletí tohoto roku jsme zaznamenali další 15% nárůst. To je důkazem naší stabilní a vyvážené strategie, která je postavena na dlouhodobě udržitelném stanovování úrokové sazby. Takto se chováme již od roku 2001. Abychom i v dalších letech mohli našim klientům nabízet nadprůměrnou úrokovou sazbu, musíme nyní reagovat na krok ČNB a především na situaci na mezibankovním trhu. Chceme udržovat vyváženost mezi sazbami na mezibankovním trhu a sazbou ING Konta,“ uzavřel.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.