Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

iConsolting dluží 110 milionů korun. První uspokojený věřitel je Essox

Investice 21.12.2018 | 13:02 0 Komentářů

Bankrotující společnost iConsulting 4 Companies nabízela skvěle úročené bondy. Teď dluží věřitelům desítky milionů korun. Nedávno došlo k uspokojení prvního věřitele, ale ani tak nemají ostatní bývalí investoři vyhráno.

Koncem listopadu městský soud v Praze rozhodl o uspokojení jednoho z prvních věřitelů pražského dluhopisového emitenta iConsulting 4 Companies.

Firma je od letošního února v úpadku. Od roku 2015 nabízela investorům své bondy, kterých zamýšlela prodat až za sto milionů korun. Drobné investory lákala na zajímavý desetiprocentní roční úrok.

Jenže společnost teď dluží obchodním partnerům, a zvláště pak investorům do svých dluhopisů podle posledního seznamu přihlášených pohledávek 110 milionů korun.

Uspokojení prvního z věřitelů není tak dobrá zpráva, jak by se mohlo zdát. Zmíněným věřitelem je totiž úvěrová společnost Essox, přes kterou si iConsulting 4 Companies financovala svou starší firemní škodovku. Kromě pohledávek a čtyř tisíc korun na bankovním účtu to byl jediný reálný majetke firmy.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.