Pátek 18. června. Svátek má Milan.

I po smrti vydělávají miliony dolarů. Kdo nejvíc?

Investice 15.10.2014 | 23:48 0 Komentářů

Časopis Forbes sestavil žebříček nejlépe vydělávajících mrtvých celebrit podle údajů právních firem a licenčních společností a na základě analýzy výkazů o posmrtných příjmech.

I po smrti vydělávají miliony dolarů. Kdo nejvíc?

New York – Druhý rok po sobě se zařadil do čela žebříčku nejlépe vydělávajících mrtvých celebrit Michael Jackson, americká popová ikona, která odešla z tohoto světa v roce 2009. Oznámil to ve středu časopis Forbes.

Nahrávky Jacksonových písní v roce 2013 vydělaly odhadovaných 140 milionů dolarů (téměř tři miliardy korun). Za Jacksonem se zařadil zpěvák Elvis Presley s 55 miliony dolarů.

„Jen málo celebrit dokázalo lépe než Michael Jackson, že finanční život může existovat i po fyzické smrti,“ komentoval Forbes nově sestavený žebříček. Jackson byl první i loni, v roce 2012 ho předstihla americká herečka Elisabeth Taylorová. Ta skončila letos čtvrtá s 25 miliony dolarů před zpěvákem Bobem Marleym s 20 miliony dolarů. Taylorová zemřela v roce 2011, Marley podlehl v roce 1981 ve 36 letech rakovině.

Prvenství letos Jacksonovi přineslo zejména druhé posmrtné album Xscape vydané loni. Bilanci vylepšily i dvě show kanadského souboru Cirque du Soleil s Jacksonovou hudbou.

Forbes sestavil žebříček podle údajů právních firem a licenčních společností a na základě analýzy výkazů o posmrtných příjmech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.