Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Hypoteční trh USA stále není OK.Gigant žádá další pomoc

Investice 06.05.2010 | 10:44 0 Komentářů

Američtí daňoví poplatníci musí dál zacelovat díry na trhu s nemovitostmi

Washington –  Freddie Mac – druhý největší poskytovatel hypoték ve Spojených státech, je stále v pořádných problémech. Vykázal totiž v prvním čtvrtletí ztrátu 8 miliard dolarů a avizoval, že požádá federální vládu o další finanční pomoc ve výši 10,6 miliardy.
Podle britské BBC to jasně ukazuje, že se americký trh s nemovitostmi dosud s důsledky nejhorší ekonomické krize od třicátých let minulého století nevyrovnal. 
Federální vláda ze strachu ze zhroucení hypotéční trhu v září 2008 nejprve na Freddie Mac uvalila nucenou správu, aby jí na konci roku poskytla neomezené finanční záruky. Od té doby už američtí daňoví poplatníci do společnosti napumpovali 61,3 miliardy dolarů.  
„Jsme svědky postupné stabilizace trhu s nemovitostmi, ale zároveň jsme zaznamenali, že je tato stabilizace křehký proces. Než dojde k úplnému uklidnění situace, některé ceny ještě klesnou,“ řekl výkonný ředitel Freddie Mac Charles Haldeman, čímž naznačil, že do té doby bude druhý největší poskytovatel hypoték ve Spojených státech pravděpodobně závislý na federální vládě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.