Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Přituhuje, Komárek nabídl za Sazku nově 2,8 miliardy

Investice 21.02.2011 | 09:21 0 Komentářů

Soud poslal do Sazky předběžného správce, objevují se nové nabídky akcionářům

Praha – Podnikatel Karel Komárek v nejnovější nabídce akcionářům společnosti Sazka uvádí, že poskytne firmě 2,8 miliardy jako okamžitou finanční injekci. Jeho krok přichází v den, kdy Městský soud v Praze rozhodl, že nad majetkem bude dohlížet předběžný správce, advokát Josef Cupka.
Komárek také reaguje na postup Radovana Vítka (exkluzivní rozhovor s ním ZDE), který chce Sazku převzít za miliardu korun.
„Skupina KKCG (Karla Komárka – pozn. red.) je připravena okamžitě společnosti Sazka poskytnout finanční prostředky ve výši 2,8 mld. korun, a to formou navýšení základního kapitálu společnosti. Skupina KKCG získá cca 67 % akciový podíl ve společnosti Sazka,“ uvádí se v prohlášení Komárkova podnikatelského impéria. Komárek také garantuje sportovním svazům přes 11 miliard během následujících 15 let.
Soud poslal správce
Soud jmenováním předběžného správce vyhověl právě miliardářům Vítkovi a Komárkovi. Jejich další žádosti – například aby Sazka nesměla bez souhlasu správce provádět jakékoliv finanční operace nad 500 tisíc korun nebo aby byl ustanoven takzvaný věřitelský výbor – však zamítl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.