Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Hudba z YouTube bez reklam? Připlatíte si osm dolarů

Investice 19.02.2015 | 10:33 0 Komentářů

Chystaná služba umožní předplatitelům stahovat si hudbu k dalšímu použití offline.

Hudba z YouTube bez reklam? Připlatíte si osm dolarů

Washington – Server YouTube zavede v příštích měsících dlouho očekávané předplatné na své hudební služby. Na konferenci v Kalifornii to podle agentury Reuters prohlásil Robert Kyncl, který má v YouTube na starosti obsah serveru a obchodní aktivity. V provozu je již testovací verze služby, kterou mají k dispozici i vybraní uživatelé.

YouTube je platformou americké internetové společnosti Google pro sdílení videonahrávek na internetu. Google již v listopadu uvedl, že předplatné za službu YouTube Music Key bude začínat na 7,99 dolaru (193,8 koruny) za měsíc.

Předplatitelům umožní poslouchat hudbu bez reklam a stahovat ji k dalšímu použití offline. Hudební klipy si budou moci přehrávat, i když budou mít spuštěné jiné aplikace.

„Existuje podmnožina diváků, kteří chtějí víc věcí, takže jsou zvyklí za ně platit. Nemyslíme si, že pro stávající uživatele to něco změní,“ prohlásil podle Reuters Kyncl na konferenci Code/Media.

YouTube je největším serverem pro sdílení videosouborů na světě. Videím často předchází krátké reklamy. Server měsíčně přiláká více než miliardu uživatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.