CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

23. 01. 2008

0 komentářů

Hluboký propad české akcie nečeká

 


 

Odborníci nejčastěji tipovali říjen, kdy potká českou burzu nepříjemný propad. Dodávají ale, že investoři se už letos nemusí obávat dalších výrazných ztrát.

Pražská burza svůj dosavadní rekord z února letos asi už nepřekoná. Poté, co dva týdny nepřetržitě rostla a dostala se do těsné blízkosti historických maxim, totiž přišel v pátek i včera pokles (index PX ztratil 1,78 procenta).

Včerejší propad byl navíc čtvrtý nejhorší za druhé pololetí. Vinu na něm nese především Erste Bank, ale i celková nálada na akciových trzích, které v pátek vyděsilo zpomalení americké ekonomiky.

„Investoři si prostě řekli, že je na čase po delším růstu vybrat peníze, které jim akcie vydělaly,“ vysvětluje hlavní příčinu propadu Josef Dudek z Fia. „Čekalo se jenom na rozbušku a ta přišla v pátek v podobě zprávy o zpomalení největší světové ekonomiky,“ dodal.

Například akcie společnosti ČEZ vzrostly v říjnu o více než 12 procent na čtvrteční rekord 891 korun za kus.

REKLAMA

Podobně jako tato energetická firma smazala i většina ostatních českých akcií ztrátu, kterou utrpěla při hlubokém propadu trhů v červnu, a dostala se do blízkosti rekordních hodnot.

Celý článek najdete zde.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *