Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Hádka o půjčku pro MMF: Klaus proti Schwarzenbergovi

Investice 12.12.2011 | 14:52 0 Komentářů

Prezidenta nepřímo podpořil i šéf centrální banky Singer

Praha – Vypadá to na poměrně velký politický spor. Zatímco ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se vyjádřil, že Česko nemá moc jiných možností než pomoc MMF potvrdit, výrazně proti se postavil prezident Václav Klaus.
„Česká republika by neměla poskytnout peníze pro Mezinárodní měnový fond (MMF) na pomoc nejvíce zadluženým zemím eurozóny.Takový krok by podle něj byl od vlády nezodpovědný v situaci, kdy se ČR nedaří zbavit se svého vlastního zadlužení. Země by se podle něj při rozhodování o účasti v evropském protikrizovém plánu neměla řídit strachem z izolace.
„Česká republika sama žije s deficitem, který, jak je vidět, není schopna eliminovat. V této situaci by bylo nezodpovědné naše zadlužení zvyšovat poskytováním dalších půjček pro extrémně zadlužené země, kterým to pouze umožní další odklad skutečných řešení,“ uvedl Klaus.
Naopak ministr zahraničí se obává možné izolace republiky. ČR se podle ministra zahraničí nesmí v Evropě izolovat, protože jinak by „nastoupila velice strmou cestu dolů“, uvedl Schwarzenberg v neděli v ČT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.