Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Hackeři opět napadli Sony, ukradli data o milionu lidí

Investice 03.06.2011 | 07:00 0 Komentářů

Hackerům se podařilo proniknout na servery obsluhující webové stránky Sony Pictures Entertainment

Londýn – Skupina hackerů zřejmě podnikla další útok na počítačové systémy japonské společnosti Sony, která byla už letos v dubnu terčem razantního kybernetického útoku. Hackeři, kteří se označují jménem LulzSec, ve čtvrtek oznámili, že se jim podařilo proniknout na servery obsluhující webové stránky divize Sony Pictures Entertainment.
Na serverech údajně odcizili data o jednom milionu uživatelů, z nichž některá hackeři zveřejnili na webu. Jsou mezi nimi osobní jména, poštovní i e-mailové adresy a hesla. Skupina ale oznámila, že nemá dostatek nástrojů k tomu, aby zcizená data publikovala v celém objemu.
„Na jeden zátah jsme dostali všechno,“ chlubí se na svém webu hackeři. „Proč tak důvěřujete firmě, která si dovolí dát se všanc tak jednoduchému útoku?“

Letos v dubnu hackeři získali z herní sítě Sony PlayStation obrovský objem soukromých dat a japonskému koncernu výrazně zkomplikovali život. Napadli přes 100 milionů zákaznických účtů a podnik musel službu odpojit. Ve Spojených státech, Evropě a části Asie byla služba obnovena právě ve čtvrtek, kdy skupina LulzSec ohlásila svůj nový útok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.