Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Google v USA vstoupí na pole mobilních telefonních služeb

Investice 22.04.2015 | 21:43 0 Komentářů

Nová služba Googlu v USA bude při každé možné příležitosti používat místní wifi sítě.

Google v USA vstoupí na pole mobilních telefonních služeb

New York – Internetová společnost Google vstoupí na americkém trhu na pole mobilních telefonních služeb. Servis nazvaný Project Fi má zákazníkům ušetřit peníze za využívání dat tím, že bude při každé možné příležitosti automaticky používat místní wifi sítě, uvedla ve středu firma. Podle analytiků tím může Google vyvinout tlak na snížení cen u dominantních amerických operátorů.

Služba bude fungovat pouze na telefonech Nexus 6 od Googlu a jejími hostitelskými sítěmi budou mobilní sítě operátorů Sprint a T-Mobile. Telefony, jejichž majitelé budou nový servis využívat, budou automaticky přepínat mezi oběma sítěmi a mezi více než milionem míst s bezplatným wi-fi signálem podle toho, který signál bude silnější.

Využívání servisu bude stát 20 dolarů měsíčně (510 Kč) a zákazníci budou navíc platit deset dolarů za každý gigabyte zpřístupněných dat. Když si zákazník předplatí například tří gigabyty dat měsíčně a využije jen jeden gigabyte, dostane 20 dolarů zpátky. Většina mobilních operátorů převádí klientům předplacená a nevyužitá data do dalšího měsíce, peníze jim ale nevrací.

Vzhledem k omezenosti přístrojů a operátorů, s nimiž bude možné servis získat, zatím Google významnější pozici na mobilním trhu nezíská, řekl agentuře Reuters analytik Brian Blau z výzkumné firmy Gartner. Pokud ale bude mít jeho služba úspěch, mohlo by to přimět největší americké operátory AT&T a Verizon Wireless k dalšímu snižování cen za připojení k internetu.

Google je už na trhu mobilních telefonů předním hráčem díky operačnímu systému Android. Na něm funguje většina chytrých telefonů, které se ve světě prodávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.