Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Google koupil Motorolu za 12,5 miliardy dolarů

Jako blesk z čistého nebe dnes přiletěla zpráva o nové akvizici Googlu. Především softwarová společnost si pořídila výrobce mobilních telefonů, máme se těšit na nové Androidy „made by Google“?

Vyhledávací gigant Google koupil většinový podíl ve společnosti Motorola Mobility, do které byla vyvedena od začátku 2011 divize mobilních telefonů mateřské firmy Motorola z důvodu ztrátového hospodaření posledních let.

Motorola Mobility produkuje mobilní telefony s operačním systémem Android, ale hlavně díky třiceti letům působnosti v telekomunikačním oboru vlastní na 17 000 patentů. Google by si mohl upevnit pozici v probíhajících soudních sporech, které útočí na jeho otevřený operační systém Android. Vedení společnosti Google deklarovalo, že Motorola Mobility si udrží samostatnost a Android dál zůstane zdarma dostupný pro výrobce telefonů (HTC, Samsung, LG a další).

Google zaplatí 40 dolarů za akcii, což je 63% prémie k ceně, na které Motorola Mobility uzavírala v pátek 12.8.2011. Dokončení akvizice se očekává na konci roku 2011 či na začátku 2012, jelikož nákup podléhá schválení regulačních orgánů několika států.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.