Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Sazka dluží kolem deseti miliard, tvrdí týdeník

Investice 26.10.2009 | 11:50 0 Komentářů

Loterijní firma je podle týdeníku Euro takřka na nule s hotovostí

Praha – Dluhy dosahující deseti miliard, takový je stav financí loterijní společnosti Sazka podle informací serveru Euro.cz.
Je tak otázkou, zda je hospodaření firmy v pořádku, jak tvrdí její vedení i akcionáři, nebo hrozí finanční kolaps, ptá se server.
Dluhy jdou do miliard
Největší část dluhů tvoří emise dluhopisů za O2 Arénu ve Vysočanech, aktuálně ve výši 211 milionů eur, což při kurzu 25 korun za euro dosahuje částky 5,3 miliardy, připomíná Euro.
Týdeník dál upozorňuje, že k tomu je nutno připočíst dalších 650 milionů korun za zajištění proti vývoji kurzu. Dále pak jsou to podle časopisu závazky Sazky u bank ve výši zhruba 1,9 miliardy korun. Další miliardu korun představují směnky za Bestsportem, závazky Sazky vůči jejím dodavatelům dosahovaly počátkem října 1,2 miliardy korun, vypočítává týdeník. A pokud má podle něj být výčet úplný, je nutné započíst i 200 milionů korun, jež Sazka musí vložit do své vnitropodnikové záložny. Ta funguje jako vnitropodniková banka, v níž si zaměstnanci ukládají a zhodnocují své prostředky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.