Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Generali loni dosáhla zisk 743 miliónů korun

Pojišťovna Generali dosáhla loni podle auditovaných výsledků na základě IFRS zisku 743 miliónů korun, což je oproti předešlému roku nárůst o 40 %.

Na dobrém výsledku se podle společnosti podílely všechny druhy pojištění, úsporná nákladová politika a výnosy z finančního umístění. Celkové předepsané pojistné dle metodiky České asociace pojišťoven vzrostlo o 0,4% na 8 946,5 milionu Kč. V oblasti neživotního pojištění je pojišťovna na čtvrtém místě v ČR mezi největšími pojišťovnami (tržní podíl 7,6 %, předepsané pojistné 6 111,5 milionu Kč), v podnikatelském pojištění patří Generali třetí příčka (12,1 %).

Předepsané pojistné životního pojištění vzrostlo o 9,7 % na 2 835 milionů Kč.  Vlastní kapitál pojišťovny Generali k 31. 12. 2010 dosáhl 2,5 miliardy Kč. Bilanční suma se ke stejnému datu zvýšila o více než 1 miliardu na 19,3 miliardy Kč. Proti technickým rezervám v celkové výši 13,7 miliardy Kč stojí kapitálové investice přesahující hodnotu 17,5 miliardy Kč. Ke konci minulého roku spravovala společnost více než 1 484 000 pojistných smluv s kmenovým pojistným 9,1 miliardy Kč. Přede

Generali dokázala ve skvělé hospodářské kondici překonat výrazné dopady doznívající ekonomické recese, která teprve v loňském roce významně ovlivnila český pojistný trh. Současně je potřeba zmínit i nevídaný počet přírodních katastrof, s jejichž následky jsme se museli v loňském roce vyrovnat,“ uvedl generální ředitel a člen představenstva pojišťovny Generali Petr Kopecký. „Hospodářské výsledky dosažené v loňském roce vysílají našim klientům jasný signál, že efektivita a hospodárnost při nakládaní se svěřenými prostředky jsou pro nás stejnou samozřejmostí jako péče a individuální přístup k jejich potřebám,“ dodal Petr Kopecký.

Zdroj: Tisková zpráva Generali

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.