CZK/€ 25.340 -0,08%

CZK/$ 23.267 -0,42%

CZK/£ 30.156 +0,23%

CZK/CHF 26.005 -0,04%

04. 10. 2022

0 komentářů

Generali Investments CEE otevírá Generali Fond krátkodobých investic, výnosnější alternativu spořicích účtů a termínovaných vkladů

 

Generali Investments CEE nově nabízí investorům Generali Fond krátkodobých investic, který představuje výnosnější alternativu ke spořicím účtům a termínovaným vkladům. Fond reaguje na aktuální vývoj úrokových sazeb České národní banky. Investorům tak díky krátkodobé investici do nízkorizikových investičních nástrojů umožňuje zhodnotit své úspory a zmírnit dopady inflace. Minimální investice do fondu činí 500 Kč.

Loading 

Nový fond umožňuje investorům v rámci své investiční strategie investovat do nástrojů peněžního trhu, státních dluhopisů ČR, státních pokladničních poukázek ČR či termínovaných vkladů u bank. S uvedenými typy cenných papírů pak má fond možnost realizovat reverzní repo operace. Investice kopíruje nynější příznivý vývoj úrokových sazeb a investorům tak poskytuje zajímavou alternativu k depozitním vkladům. Výnos je odvozen od vývoje dvoutýdenní repo sazby České národní banky, snížené o náklady fondu, a předpokládá se, že bude vyšší než u tradičních depozitních produktů v bankách.

„Inflační tlaky, jež pozorujeme déle než rok, vedly k prudkému zvýšení úroků středoevropských centrálních bank. Pro českou ekonomiku je rovnovážná úroveň úrokových sazeb odhadována v oblasti 3 %. Dvoutýdenní repo sazba ČNB je nyní na úrovni 7 % a zřejmě tam setrvá po zbytek letošního roku,” uvádí Radomír Jáč, hlavní ekonom Generali Investments CEE.

Generali Fond krátkodobých investic je vhodný pro všechny typy investorů. Zkušenější jej mohou využít jako bezpečný přístav v rámci možných poklesů akciových trhů nebo jako diverzifikační prvek. Začátečníci v oblasti investování si mohou zase vyzkoušet svou první investici. Díky nízkému stupni rizika a relativně snadno předvídatelnému krátkodobému výnosu fond představuje vstupní bránu do světa investování.

„Jedná se o fond s nejnižším stupněm rizika a nejkratším doporučeným investičním horizontem z celé naší nabídky. Díky svému krátkému časovému horizontu přinese fond zhodnocení již při investici v horizontu měsíců a investoři nejsou vázáni konkrétní délkou úročení, jako je tomu u termínovaných vkladů,“ komentuje Marek Beneš, finanční ředitel společnosti Generali Investments CEE. 

REKLAMA

Generali Fond krátkodobých investic poskytuje investorům možnost efektivně rozložit své úspory, které nemusí držet pouze ve standardních depozitních produktech. Svou flexibilitou reaguje na vývoj peněžního trhu České republiky a díky měnovému zajištění je investice chráněná před potenciálními kurzovními pohyby.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *