CZK/€ 23.770 -0,08%

CZK/$ 21.797 -0,75%

CZK/£ 26.892 -0,45%

CZK/CHF 23.801 +0,37%

01. 06. 2009

0 komentářů

General Motors v bankrotu požádal o ochranu před věřiteli

 


 

General Motors (GM) formálně vyhlásil bankrot, jelikož automobilka nesplnila požadavek Obamovy administrativy přijít s plánem, který by automobilku vrátil k ziskovosti. V případě GM, druhé největší automobilky na světě, se jedná se o třetí největší bankrot v historii Spojených států a největší bankrot ve zpracovatelském sektoru USA. Nyní čeká GM bankrotové řízení. Výsledkem by mělo být zestátnění společnosti (60 % USA, 12 % Kanada) a částečné oddlužení. 

"Podle nejmenovaného představitele vlády získají daňoví poplatníci v USA v rámci tříměsíční restrukturalizace 60 procent automobilky GM výměnou za státní pomoc v celkové hodnotě 50 miliard dolarů. Restrukturalizovaná společnost GM by měla od vlády získat 30,1 miliard dolarů pro financování v období bankrotu, poté již vláda nepředpokládá další finanční injekce," uvádí server Patria Online. 

Podobným procesem si projde také konkurenční automobilka – Chrysler, ta vyhlásila bankrot na konci dubna. Nyní je v plánu reorganizace. Americký konkurzní soud dnes schválil prodej většiny aktiv Chrysleru skupině vedené italskou automobilkou Fiat.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *