Středa 28. října. Je Státní Svátek

Frankfurt, Dublin, nebo Paříž? Kde bude příští finanční centrum Evropy?

Banky 27.06.2016 | 13:18 0 Komentářů

Největší finanční centrum světa se sídlem v londýnské City by mohlo přijít o některá zvučná jména jako JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America či Citygroup. Bankovní giganti se nechali slyšet již před Brexitem, že pokud dojde k odchodu Británie z EU, přesunou tisíce svých zaměstnanců do jiných evropských metropolí. V úvahu připadají například Frankfurt, Dublin, nebo Paříž.

Bankám sídlícím v City dosud stačila britská licence, aby mohly obchodovat na trzích po celé Evropě. Při odchodu Velké Británie z EU by se vše mělo změnit. „ Pokud zítra Británie nebude součástí jednotného trhu, ani City si nemůže udržet výhody unijních pravidel a zúčtovací a clearingové instituce by měly odejít,“ řekl francouzský guvernér Francoise Villeroy de Galhau.

Paříž by ráda převzala žezlo finančního centra v Evropě. Ve hře jsou však i jiná města. Někteří experti se však obávají, aby případně nedošlo k rozštěpení evropského finančního trhu. Ředitel londýnské pobočky bankovního domu JPMorgan Daniel Pinto nicméně uvedl, že relokace zaměstnanců by měla reagovat až na případná britsko-unijní jednání: „dokud taková jednání nebudou a nezískají nějaké jasné obrysy, tak naše lidi přesouvat nezačneme.“

Zdroj: iHNed

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.