Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Francouzi se bouří: Continental dává přednost Čechům

Investice 13.05.2009 | 19:52 0 Komentářů

Rozhněvaní dělníci zničili vrátnici firmy

Paříž – Česká republika, Slovensko a další státy střední a východní Evropy budou podle francouzských odborářů jednoznačně těžit z ukončení výroby pneumatik německého koncernu Continental ve Francii. Výrobce se stěhuje za levnější pracovní silou, ačkoli „jeho konkurenceschopnost není ohrožena“.
Takové jsou výsledky analýzy, kterou si nechala vypracovat odborová organizace CCE hájící zájmy francouzských zaměstnanců Continentalu.
Plánované uzavření továrny, která zaměstnává 1120 lidí, v Clairoix v roce 2010, má umožnit zvýšit podíl produkce v zemích s nižšími náklady v divizi pro výrobu pneumatik pro osobní vozidla a dodávky na 64,5 procenta, vyplývá ze zprávy auditorské firmy Secafi-Alpha.
Sociálně zničující cíle
Vedení Continentalu již v roce 2005 jasně oznámilo, že jeho cílem je dosáhnout 60procentního podílu ve výrobě v těchto zemích. To nastalo v roce 2008 a nyní se ukazuje, že jde jen o etapu směřující k „ještě ambicióznějším ekonomickým a sociálně zničujícím cílům“. Podle zprávy jsou „plazivá delokalizace“ klíčovými slovy strategie vývoje Continentalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.