Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Fotografovali jsme vývoj Škodovek – v utajované budově

Investice 15.12.2010 | 05:03 0 Komentářů

Při práci tu používají například normovanou překážku či umělou hlavu

Normálně se do Technologického centra Škoda-auto v Mladé Boleslavi nesmí. Dovnitř pustí jen specialistu, který tam jde na nějaké pracovní jednání a to ještě musí u vchodu odevzdat mobil s fotoaparátem, notebook s integrovanou webkamerou, natož kameru či fotoaparát. Navíc podepíše speciální formuláře zavazující k mlčenlivosti o utajovaných skutečnostech. Vlastní jednání pak probíhají v místnostech s prakticky holými stěnami.
Díky oslavě dvouletého výročí otevření nové budovy centra ale byly tentokrát povoleny některé výjimky. Příslušný formulář jsme sice podepsat museli, ale fotit se uvnitř mohlo. Samozřejmě pouze tam, kde pro novináře a další hosty připravili ukázky dokumentující některé činnosti, jimiž se zde zabývají.

V současné době zde pracuje přes 1600 zaměstnanců a podle Ekharda Scholze, který je v představenstvu Škodovky zodpovědný za oblast technického vývoje, jejich počty v blízké budoucnosti dále porostou. „Například budeme potřebovat nové odborníky v oblasti designu či elektromobility či motorů,“ sdělil Scholz deníku Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.