Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Ford chystá ofenzívu. Přijme 7000 nových zaměstnanců

Investice 29.09.2011 | 09:11 0 Komentářů

I dohoda s odboráři počítá s vytvořením minimálně 5100 nových pracovních míst

Detroit  – I když prodeje nových automobilů v USA stoupají po nedávné krizi jen pomalu, koncern Ford chystá velkou ofenzívu. Firma, která je druhým největším americkým výrobcem automobilů  v USA chce během příštích dvou let vytvořit v domovské zemi 7000 nových pracovních míst.
Informaci sdělil generální ředitel společnosti Alan Mulally. Odmítl se však vyjádřit k vývoji jednání o nové kolektivní smlouvě s americkým odborovým svazem United Automobile Workers (UAW).
Poslední zprávy podle agentury Reuters naznačují, že dohody by mohlo být dosaženo již tento týden. Ve středu schválili novou čtyřletou kolektivní smlouvu dojednanou UAW zaměstnanci největší americké automobilky General Motors. Ta se ve smlouvě zavazuje, že vytvoří minimálně 5100 nových pracovních míst.
Dosud má Ford 166 000 zaměstnanců
Mulally uvedl, že počítá s pokračováním růstu americké ekonomiky, ačkoli se v poslední době objevují obavy z jejího návratu do recese. Dodal, že Ford bude pokračovat v expanzi v Asii navzdory zpomalujícímu hospodářskému růstu v Číně a Indii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.