Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Firma změnila název na ISIS. Teď ho mění znovu

Investice 23.10.2014 | 14:30 0 Komentářů

Belgický výrobce čokolád s tradicí od roku 1923 působil donedávna pod názvem Italo Suisse

Firma změnila název na ISIS. Teď ho mění znovu

Brusel – Teprve před necelým rokem si belgický výrobce čokolády změnil jméno z původního názvu Italo Suisse a nyní se znovu přejmenovává. Firma si totiž loni dala název ISIS, z toho se ale letos vyklubala jedna ze zkratek džihádistické organizace Islámský stát, která na Západě smutně proslula brutálním dobýváním rozsáhlých území v Sýrii a Iráku a vraždami západních novinářů.

Islámský stát (IS) dříve používal název Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) a tuto zkratku některé zdroje stále používají. Belgická firma kvůli tomu trpěla spojováním s touto organizací, která se pro Západ stala synonymem agresivního náboženského fanatismu a primitivní krutosti.

Belgická firma vznikla v roce 1923 a její zakladatel ji pojmenoval podle dvou zemí, v nichž se naučil řemeslu. Jelikož firma s Itálií a Švýcarskem nemá už dávno nic společného, rozhodli se loni její vlastníci a manažeři zvolit název ISIS, podle její značky pralinek a čokoládových tabulek. „Kdybychom věděli, že existuje teroristická organizace téhož jména, nikdy bychom takový název nevybrali,“ řekla agentuře Reuters marketingová ředitelka firmy Désirée Libeertová.

Nový název firmy zní Libeert, což je příjmení jejích vlastníků. Podnik vyrábí více než 5000 tun čokolády ročně a má tržby kolem 35 milionů eur (asi 970 milionů korun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.