Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Fio nabízí možnost autorizace pokynů pomocí SMS zpráv

Fio, burzovní společnost, nabízí nově svým klientům možnost potvrzování pokynů prostřednictvím autorizačních SMS zpráva.

Jde o volitelný prvek zabezpečení, který nabízí dodatečnou ochranu investovaných prostředků k již existujícím prvkům, jako je pravidelně se měnící heslo, šifrování komunikace mezi PC klienta a serverem Fio, nebo grafická klávesnice při přihlašování.

Klienti, kteří chtějí službu využívat, si mohou možnost autorizace pokynů nastavit v dodatku, který podepíší na pobočce. Na výběr jsou různé parametry zabezpečení – délka autorizačního kódu (5-10 znaků), počet pokusů pro zadání kódu (1-3) i doba, po kterou bude jednorázové heslo platné (maximálně 15 minut).

„Momentálně mohou klienti prostřednictvím SMS zpráv autorizovat pouze pokyny k nákupu či prodeji. Do budoucna však počítáme s rozšířením této služby – klienti si budou moci zvolit rovněž možnost přihlášení do aplikace pomocí jednorázového SMS kódu, a to samostatně i v kombinaci s autorizací pokynů. Klient tak získá dodatečnou ochranu při zachování komfortu ovládání účtu,“ komentuje novinku Marek Polka, vedoucí Klientské divize společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Fio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.