Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Fio loni zprostředkovalo obchody za 207 miliard korun

Fio, burzovní společnost, jeden z největších on-line brokerů v ČR, zprostředkovala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009 obchody v celkovém objemu téměř 50 miliard korun. Za celý rok 2009 tak objemy obchodů činily 207 miliard korun.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009 zvýšila Fio, burzovní společnost objem obchodů v meziročním srovnání o více než 5 % na 49,9 miliard korun. Samotné obchody s akciemi ve 4.Q 2009 tvořily 38,2 miliard korun. Za celý loňský rok činil objem zprostředkovaných obchodů s investičními nástroji 207 miliard korun, z toho obchody s akciemi tvořily 175,6 miliard.

„Pro akciové trhy byl uplynulý rok 2009 opět rokem velmi hektickým. V prvních měsících byly světové indexy nadále pod prodejním tlakem a širší americký index S&P500 velmi rychle ztratil téměř 25 %. Vlády a centrální banky po celém světě se snažily pomocí monetárních a fiskálních stimulů oživit globální ekonomiku. Vliv rozsáhlých opatření se začal postupně projevovat a zlepšené očekávání se projevilo na akciových trzích, kde byl na začátku druhého čtvrtletí nastartován silný růstový trend. Pozitivní vývoj bez výraznější korekce vydržel až do závěru roku, což vyústilo v nejsilnější růst amerických indexů za posledních 6 let, na evropských trzích se jednalo dokonce o nejlepší rok za celou dekádu. Dynamika vývoje na trzích a řada zajímavých investičních příležitostí lákala na trhy nové investory, což se pozitivně projevilo na dalším růstu naší klientské základny,“ komentuje situaci na trhu v minulém roce obchodní ředitel Fio Jan Bláha.

Počet nových klientů se za uplynulý rok zvýšil o téměř 9.000 a společnost tak ke konci roku měla přes 32.000 klientů.

Zdroj: Tisková zpráva Fio, burzovní společnosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.