CZK/€ 24.725 +0,32%

CZK/$ 22.775 +0,55%

CZK/£ 29.040 +0,24%

CZK/CHF 24.963 +0,32%

30. 01. 2008

0 komentářů

Finančními asociacemi připravovaný vzdělávací web byl spuštěn

 


 

Nový vzdělávací web byl umístněn na adresu www.financnivzdelavani.cz. Vznik webových stránek byl iniciován Českou bankovní asociací v rámci Expertní skupiny pro finanční sektor.

Stránky jsou postaveny na dvou tématických okruzích. Prvním je tzv. produktový a zahrnuje stručný popis jednotlivých produktů poskytovaných na českém finančním trhu. Druhým pilířem je popis životních etap a situací, kde finance hrají důležitou roli a součástí webu je souhrn vhodných nástrojů k řešení konkrétní situace.

"Tato vzdělávací stránka určená široké veřejnosti má populární charakter. Je skromným, ale potřebným příspěvkem spotřebitelům, kteří mají zájem se informovat o finančních pojmech a produktech. Právě vzdělávání klientů spolu s fungujícím tržním prostředím představuje totiž nejvyšší záruku ochrany spotřebitelů," prohlásil prezident České bankovní asociace Jiří Kunert.

Součástí webu jsou také důležitá upozornění na rizika související s konkrétní finanční oblastí. Příkladem mohou být rizika související čerpáním úvěru, investicí do podílových fondů atp.

"Podpora finančního vzdělávání patří k dlouhodobým cílům celého finančního trhu. Svědčí o tom široké spektrum partnerů tohoto webu," zdůraznil výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

REKLAMA

Vznik projektu ocenil náměstek ministerstva financí Milan Šimáček, který si zejména váží spolupráce jednotlivých zainteresovaných organizací a zmínil, že projekt je jedním z důležitých pilířů zvyšování gramotnosti obyvatel České republiky. Na tiskové konferenci, která proběhla u příležitosti spuštění webu informoval o úspěšné fázi přípravy projektu finančního vzdělávání na základních a středních školách.

Na projektu se podílelo celkem deset subjektů mezi kterými nechybělo Ministerstvo financí, ČNB, Asociace pro kapitálový trh, AFIZ, asociace stavebních spořitelen a penzijních fondů a další.

Zdroj:
Tisková zpráva České bankovní asociace

Čtete dále:
Pavel Hanzl: Procitnutí pana Opatrného
Jan Lener: Kdo je finančním poradcem
Petr Zámečník: Struktura produkce a "otevřenost" finančně poradenských společností
Petr Bukač: Investice s extrémně dlouhým investičním horizontem: doporučit?

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *