Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Finanční zprostředkovatelé chtějí vytvořit registr

Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ), Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) a část pojišťoven poskytujících služby zejména v oblasti životního pojištění ve spolupráci s CCB – Czech Credit Bureau, a.s. přišli s myšlenkou vybudovat registr finančních zprostředkovatelů.

Registr má za úkol pomoci jednotlivým účastníkům trhu preventivně chránit sebe a zejména své klienty před různými neetickými, případně nezákonnými způsoby chování některých zprostředkovatelů působících na trhu v oblasti distribuce finančních služeb.

Projekt, který se nazývá „ELIXIR“ je zatím ve fázi příprav a nv druhé polovině roku ho čeká spuštění pilotního programu. Cílem založení registru je pomoc jednotlivým uživatelům včas odhalit případné neseriózní chování obchodních partnerů v tomto segmentu a zabránit tak mnohdy nevratným ztrátám na důvěře klientů.

„Informace z ELIXIRu budou v první etapě dostupné jen pro jeho aktivní členy, s postupným rozvojem služeb nového registru však předpokládáme i spuštění jeho veřejné části, kde budou moci potenciální klienti získat základní informace o zprostředkovatelích zapojených do projektu. Klienti tak získají přehled o tom, kdo ze zprostředkovatelů nemá co skrývat a dal souhlas s tím, aby jeho činnost na trhu byla v registru monitorována,“ řekl Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Zdroj: Tisková zpráva CCB – Czech Credit Bureau

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.