CZK/€ 23.660 -0,25%

CZK/$ 21.748 -1,15%

CZK/£ 26.728 -0,93%

CZK/CHF 23.735 -0,34%

21. 09. 2021

0 komentářů

Finanční poradci: Růst jako faktor úspěšnosti

 

Pro finanční poradce budou nadcházející léta formována nařízeními, změnami a prací navíc. Bez modifikace obchodního modelu hrozí spirála s rostoucími náklady, ale příjmy zůstanou v nejlepším případě stejné. „Únik je možný pomocí spoření – nebo pomocí inteligentní úpravy obchodování“, říká Andreas Pál, viceprezident AT & CEE společnosti Moventum a CEO společnosti Moventum a.s.

Loading 

V Německu se koncem měsíce konají významné federální volby, které nastaví další směr a přinesou také pohyb do trhu s finančním poradenstvím. „Ať se kyvadlo pohne jakýmkoliv směrem, je třeba brát v úvahu důsledky pro zprostředkovatele i za německými hranicemi“, říká Pál. Zákaz provizí a regulátor BaFin jsou dvě z těchto témat, ale existují nejrůznější další náměty pro finanční ochranu spotřebitelů. Pro poradce to přináší další nejistotu – zvlášť, když se zavádějí další povinnosti v oblasti dokumentace a informačních povinností. „To vždy znamená více práce, ale náklady nemohou a ani by neměly být přeneseny na klienta“, říká Pál.

Už dnes je více práce tam, kde v depozitech klientů leží jednotlivé akcie, dluhopisy a fondy. „Pokud se k tomu přidá práce další, výnosy se rozplynou“, říká Pál. „U mnoha poradců proto dojde nyní k tomu, že budou muset svůj obchodní model upravit.“ Důležitý přitom bude vysoký stupeň automatizace jak v managementu, tak i ve zpracování. „Bude-li úsilí na této straně menší, zůstane více času pro skutečné poradenství, pro prodej a tím pro budování vlastního podnikání“, říká Pál.

„Možnou cestou je zde změna od poradenství v oblasti jednotlivých produktů a s tím spojená odpovědnost za alokaci aktiv klienta směrem k řešení v oblasti správy majetku“, říká Pál. To splňuje všechny požadavky na úpravu podnikání bez většího úsilí, a ještě má nižší fixní náklady než mnoho jiných produktů. „Tímto způsobem profitují ze změny poradci i klienti“, říká Pál.

Zatímco v jiných oblastech je změna obchodního modelu často spojena s vysokými náklady a jednorázovými výlohami, změnu směrem ke zprostředkování produktů v oblasti správy majetku je možné provést velmi snadno a rychle. „Poradce tak např. u Moventa za možnost zprostředkování produktů v oblasti správy majetku a za využívání celé infrastruktury platformy neplatí nic“, říká Pál.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *