Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Finanční infolisty umožní snadné porovnání nákladovosti investičních a pojistných produktů

Analytické týmy poplatkového indexu TANK a Produktových listů se dohodly na společném postupu při návrhu tzv. „finančních
infolistů“, které mají za cíl zvýšit
transparentnost finančních produktů a
usnadnit klientům rozhodování při jejich sjednávání.

Finančním infolistem se rozumí přehledný a přístupný popis určitého finančního produktu. Cílem spolupráce týmu TANK a Produktových listů je vytvořit šablony finančních infolistů pro jednotlivé produkty, ty by se měly následně stát všeobecně přijímaným standardem. Klienti si budou moci díky infolistům, ještě před uzavřením smlouvy, udělat přehled o nákladovosti konkrétního produktu a jednotlivé produkty mezi sebou porovnat. V současnosti totiž na trhu existuje celá řada produktů, u kterých je téměř nemožné rozklíčovat výši souvisejících poplatků. 

"V současné době se diskutuje o možnosti zapojení SOS – Sdružení obrany spotřebitelů a dalších nezávislých subjektů. Jako první bude vytvořena šablona pro investiční produkty, zahrnující investiční životní pojištění a otevřené podílové fondy," říká Vít Kalvoda, výkonný ředitel společnosti TANK. "Práce na tvorbě listu budou probíhat v průběhu ledna a února, posléze bude standard produktového prospektu představen odborné veřejnosti."

Nástroj pro porovnání nákladovosti produktů TANK naleznete na webových stránkách www.t-a-n-k.eu. Produktové listy mají svou webovou stránku www.produktovelisty.cz.

Zdroj: Tisková zpráva TANK

4 komentáře: “Finanční infolisty umožní snadné porovnání nákladovosti investičních a pojistných produktů”

 1. vasek napsal:

  Proč si můžu otevřít infolisty pouze pojišťovny Aegon?

  • vk napsal:

   Aegon nejlepe spolupracoval pri vytvoreni infolistu proto jde nejrychleji.U ostatnich chvilku pockejte zobrazi se taky

 2. Zbyněk Prim napsal:

  Infolisty uz mame jakz takz hotove k uverum a IZP, viz Investiční infolistyTM
   
  Pojistné infolistyTM
   
  Úvěrové infolistyTM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.