CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

25. 03. 2010

7 komentářů

Finanční gramotnost – základ profesionálního poradenství

 


 

Odborným garantem a partnerem vzdělávacího projektu je Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ). Novinkou je kromě přísných nároků na získání certifikátu Finančního specialisty dle ČS EN ISO/IEC 17024 rovněž jeho přeshraniční celounijní platnost, která jeho držitelům umožní jeho využití v dalších zemích EU.

Zvyšující se finanční gramotnost obyvatelstva, klade mnohem vyšší nároky na kvalifikaci zprostředkovatelů a prodejců finačních produktů,“ prohlásil Jaroslav Kladiva, manager vzdělávání a obchodu A.I.P. Consulting International. Projekt Certifikace finančního specialisty vyplňuje stávající mezeru na vzdělávacím trhu a je koncipován se záměrem kultivace finančního trhu zejména, pokud jde o etiku a odpovědnost subjektů, kteří se na něm pohybují. „Smyslem projektu je kromě poskytování certifikované kvalifikace rovněž ochrana spotřebitelů před neodbornými rádoby poradci, jejichž cílem není spokojenost klienta, ale pouze vlastní prospěch,“ dodal Josef Janča, ředitel Institutu celoživotního učení při BIVŠ. „I na našem finačním trhu se musí hrát podle evropských pravidel,“ uzavřel Kladiva.

V rámci kombinované formy studia čeká na studenty z řad finančních specialistů celkem 25 studijních dnů. Po úspěšném absolvování obdrží Osvědčení o absolvování CŽV ve smyslu zákona o VŠ, certifikát finančního specialisty včetně kulatého razítka s číslem certifikace a jménem, s platností 5 let na území EU s možností recertifikace na další období. Jednotlivé zápočty a zkoušky je možné uznat v případě dalšího bakalářského studia na BIVŠ. Absolventi mohou při BIVŠ pokračovat ve studiu rovněž prostřednictvím certifikovaných kurzů celoživotního vzdělávání, například Odhadce majetku a Makléř.

Vzdělávací a personální společnost A.I.P. Consulting International s.r.o. založená v roce 1996 německou společností A.I.P. Training nabízí komplexní služby při řešení úkolů rozvoje a růstu lidských zdrojů. Je členem asociace AIVD a držitelem akreditace MŠMT. Kromě České republiky má zastoupení také v Chorvatsku, Slovensku, Slovinsku a Srbsku; spolupracuje s partnerskými společnostmi
v Německu, Maďarsku, Rakousku a Bulharsku.

Bankovní institut, a.s. byl založen ČNB, Českou bankovní asociací a 18 nejvýznamnějšími komerčními bankami v roce 1994 jako samostatná vzdělávací instituce. Od roku 1999 působí jako soukromá vysoká škola pod názvem Bankovní institut vysoká škola. V letošním akademickém roce má 5,5 tis studentů. Prostřednictvím svých vzdělávacích aktivit působí také na Slovensku, Ukrajině.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 7 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Miroslav

  2 dubna, 2010

  O tomto projektu jsem se prvně dočetl na nedávno spuštěném webu cfoworld.cz, orientovaném na finanční ředitele.Jde jistě o zajímavý projekt,snad se setká s úspěchem.

  Odpovědět

 • Leo

  10 června, 2011

  Vážení spolužáci BIVŠ v Praze

  Jelikož většina studentů kombinované formy propadla u státních závěrečných zkoušek, je naší povinností varovat všechny čerstvé Bakaláře, kamarády, známé, rodinné příslušníky, aby zvážili další ( případné ) působení na BIVŠ. Doporučujeme magisterská studia na jiných soukromých VŠ v Praze, kde je procento neúspěšnosti minimální. Dále máme již dílčí informace, kdy je možno nastoupit ( přestoupit ) na jiné VŠ již do 2. ročníku magisterského studia s uznáním zkoušek z BIVŠ. Zvažte, jestli budete riskovat úspěšnost u státních zkoušek na „naší“ škole v příštím roce, nebo vsadíme na jistotu úspěchu u jiné školy.

  Ráda budu všechny informovat o průběhu státních zkoušek v letošním roce na jiných VŠ v Praze, které se opravdu nedají srovnat s přístupem BIVŠ, které mnohdy hraničí se šikanou. Prosím všechny o informace, jak SZZ probíhaly. Tyto informace monitorujeme přes kamarády i na jiných školách. Samozřejmě uděláme porovnání několika škol a výsledky se budeme snažit dostat do přístupných médií. Pro další informace a možnou komunikaci používejte kotakt: bivs-protest@email.cz

  Odpovědět

 • Compliance

  11 června, 2011

  Hned na začátku svého příspěvku musím přiznat, že mám ke studiu na jakékoliv soukromé vysoké škole v ČR nedůvěru. U tzv. kombinovaného studia nedůvěru naprostou. Po přečtení zprávy od Lea budu zjišťovat co že se to objevilo za vlaštovičku! I když jedna prý jaro nedělá :). Oboru finančního poradenství pak přeji co nejméně vysokoškolsky vzdělaných odborníků vzešlých z přestupů na „v(ý)hodnější“ soukromé vysoké školy.

  Odpovědět

 • Máťa

  24 června, 2011

  Mám zkušenost se studiem jak na státní škole (UK) tak i na soukromé. To, co tu píšete, není pravda a myslím, že někdo, kdo si nezkusil (pokud ano, tak se omlouvám) studovat a pracovat zároveň, trávit víkendy a večery po práci studiem, neměl by to, dle mého názoru, kritizovat. Na BIVŠ jsem studovala pouze dva roky a státnice jsem udělala. Procházka růzovou zahradou to opravdu nebyla, ale s článkem o masakru zásadně nesouhlasím, každý se mohl lépe připravit…

  Odpovědět

 • Winchester

  13 června, 2011

  Minulé úterý jsem dělal na BIVŠ SZZ, magisterské kombinované studium. Pečlivě jsem se připravoval, s diplomovou prací jsem strávil moře času a to se mi myslím vrátilo. SZZ jsem udělal bez větších potíží. Komise byla přísná, ale spravedlivá. Kolega, který byl zkoušený předemnou neprošel, ale zcela spravedlivě. Takže s článkem zásadně nesouhlasím.

  Odpovědět

 • Martin

  14 června, 2011

  Vazeny Leo, doufam, ze patris k tem, kteri u statni zkousky „propadli“. Zkousky z BIVS by sis nechal uznat na jine skole s chuti, ale statnice udelat to ne. Sazet na jistotu?? No to je neuveritelne. Co takhle se poradne pripravit? Napadlo te to vubec? Rekl bych ze stesti holt preje pripravenym. Jsem moc rad, ze BIVS neni pro vsechny a zvlaste ne pro ty, kteri chteji s co nejmensim usilim ziskat titul na zvonek. Na BIVS urcite najdes par jedincu – kantoru, kteri by meli byt drzeni pro jistotu v izolaci, ale jinak verim, ze vetsina vyucujicich jsou schopni odbornici, kteri maji chut a snahu nam vedomosti predat a take se presvedcit, ze nam v mozku zustalo alespon stopove mnozstvi informaci. Drzim ti palce v dalsim zivote a hodne stesti s klamanim sama sebe.

  Odpovědět

 • Tes

  2 července, 2011

  Vážení,
  já njsem na BIVŠ také studovala, je pravda že cca 50% u státnic vyhodí, ale i já si myslím že je to převážně právem a jsem ráda, že titul není zadarmo jako na některých školách.
  Leo, možná by ses měla zamyslet nad tím co chceš. Nejde snad o to získat titul, ale vědomosti. Nemluvě o tom, že škola se pak hodnotí podle toho co vypustí za absolventy. Už se nedivím, že někteří mají o soukromých VŠ takové mínění

  Odpovědět