Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Ferrari SA Asperta je novinka, kterou si už nekoupíte

Investice 29.09.2010 | 00:46 0 Komentářů

Na silnicích ho budeme vídat v černé, modré, žluté, červené a oranžové barvě

Novinkou Ferrari na stánku na autosalonu v Paříži bude model, který nese název Ferrari 599 SA Aperta. Přestože jde o absolutně nový model, byť samozřejmě odvozený z vozu 599 a nikdo ze zákazníků ho naživo ještě spatřit nemohl, všichni lidé, kteří by se nyní o koupi Asperty začali zajímat, odejdou z autosalonů Ferrari s nepořízenou.
Auto totiž vznikne v limitované osmdesátikusové sérii a do posledního kousku je již vyprodané. Lidé si ho kupovali, i když šlo vlastně o zajíce v pytli. Důvěra v umění konstruktérů Ferrari je holt veliká.  80 kusů vznikne na počest 80. výročí italské karosárny Pininfarina, která s Ferrari spolupracuje, a která nakreslila ty nejkrásnější karosérii pro vozy se vzpínajícím se hřebcem na přídi.
Na počest Pininfariny
Na Pininfarinu ostatně odkazuje i název. Písmena SA značí jména křestní jména Servis a Andrea Pininfarina. Výraz aperta je v italštině synonymem pro auta s otevřenou karosérií. 
Oproti klasickému vozu 599 má roadster více skloněné čelní okno, které je orámováno ve stříbrném odstínu barvy. Stejně jsou lakovány i dvě ploutve za ochrannými oblouky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.