Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Expozici ČNB už vidělo 150 tisíc návštěvníků

Banky Daniel Kuchta 25.10.2011 | 16:52 0 Komentářů

Již 150 tisíc lidí si do České národní banky přišlo prohlédnout výstavu o historii peněz a minulosti centrální banky „Lidé a peníze“. Ta je po téměř deset let umístěna v původním trezoru hlavní budovy ČNB v Praze. Návštěvníkem s pořadovým číslem 150 000 se stala studentka 2. ročníku Vyšší odborné školy elektrotechnické v Plzni Iveta Řeřichová (tisková zpráva ČNB).

Překvapené studentce předal přímo v Expozici viceguvernér ČNB Mojmír Hampl dárky připomínající její návštěvu – pamětní list, publikaci ČNB „Lidé a peníze“, pamětní medaili a další. „Možná Vás tento zážitek v budoucnosti nasměruje ke studiu ekonomie a možná dokonce i k práci v ČNB,“ řekl s úsměvem Hampl.

Právě studenti patří k nejčastějším návštěvníkům Expozice ČNB. Od otevření v roce 2002 se stala pravidelnou součástí výuky předmětů zejména s ekonomickým zaměřením. Návštěvníci se při prohlídce seznámí s historií peněz a měnové politiky v českých zemích, od vzniku peněz jako platidla přes zavedení československé měny v roce 1919 až po dnes používanou korunu.

Expozici „Lidé a peníze“ mohou lidé navštívit také prostřednictvím internetu. Česká národní banka vzhledem k mimořádnému zájmu návštěvníků v letošním roce spustila virtuální prohlídku a umožnila tak zájemcům vydat se na krátkou exkurzi do historie peněz a centrální banky i v době, kdy jsou trezorové dveře vedoucí do výstavní síně v ČNB zavřené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.