Středa 22. září. Svátek má Darina.

Expertka na pojištění: Nová regulace je „ziskově neutrální“ pro pojišťovny

Kateřina Lhotská ze společnosti Ernst & Young je přesvědčena, že se zprostředkovatelům uzavírání smluv o životním pojištění vyplatí i přes připravované omezení provizí. Z krátkodobého hlediska ale dojde ke zvýšené aktivitě prodejců ve snaze „přetočit“ současné smlouvy.

„Krátkodobě se musíme připravit na zvýšenou aktivitu zprostředkovatelů, kteří budou chtít (pře-)pojistit co nejvíce klientů dle stávajících podmínek. Není to nic nového, něco podobného jsme už zažili v minulosti, když se měnily jiné zákony a čeká nás to i v budoucnosti,“ upozornila Kateřina Lhotská.

Nová regulace má ochránit zejména klienta, kterému se má vrátit část peněz, pokud předčasně ukončí smlouvu. „Jestli regulace provizí skutečně klienta ochrání, ukáže až čas. Sama tam také vidím některé záležitosti, které se mohou ve finále obrátit proti němu,“ pochybuje expertka. Regulaci označuje za „ziskově neutrální“ pro pojišťovny.

„Malé pojišťovny vytvoří novou generaci produktů s menší provizí. Přepojistí se všechna riziková pojištění a rizikově nastavená investiční životní pojištění. Klient o nic nepřijde a bude to mít levnější. Postupně pod tlakem konkurence zlevní i velké pojišťovny,“ předpovídá Petr Borkovec, spolumajitel zprostředkovatelské firmy Partners.

Zdroj: iDnes.cz

Jeden komentář: “Expertka na pojištění: Nová regulace je „ziskově neutrální“ pro pojišťovny”

  1. pavel-hanzl napsal:

    Paní Kateřina Lhotská může být expertka na cokoliv na světě, ale určitě není expertka na životní pojištění. Pokud přímo není najata pojišťovací lobby, aby psala takto, pak prokázala hlubokou neznalost důsledků přílepku pana Šincla. Nová regulace by byla silně zisková pro pojišťovny. Neutrální by byla jen pro osoby, které nežijí a nepodnikají v ČR. Pro ty ostatní z občanů ČR, včetně klientů i poradců by byla škodlivá, omezila by konkurenci a způsobila by obecné ohrožení většiny českých rodin, které by nedostaly kvalitní, odbornou a nezávislou službu finančního poradenství v pojištění osobních rizik, protože poradci jsou snad všechno možné, ale určitě nikoliv pitomci a sebevrazi, aby v takových podmínkách osobní rizika nadále pojišťovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.