Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Euro sestoupilo z maxima kvůli výrokům šéfa Evropské banky

Investice 08.05.2014 | 17:25 0 Komentářů

Evropská měna vystoupala vůči dolaru na maximum od listopadu 2011, odpoledne však opět klesla.

Euro sestoupilo z maxima kvůli výrokům šéfa Evropské banky

Londýn – Euro se ve čtvrtek vůči dolaru vyšplhalo na nejvyšší úroveň za dva a půl roku, později však o své zisky přišlo.

Jednotná evropská měna totiž zamířila dolů poté, co šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi naznačil možnost dalšího uvolnění měnové politiky v eurozóně.

Euro vůči dolaru během dne vystoupilo až na 1,3992 USD, tedy na nejvyšší úroveň od listopadu 2011. Kolem 16:15 SELČ se však prodávalo pouze za 1,3874 USD. Oproti středečnímu závěru tak vykazovalo pokles o zhruba čtvrt procenta, napsala agentura Reuters.

ECB ve čtvrtek podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,25 procenta. Draghi však uvedl, že ECB je připravena uskutečnit příští měsíc nová opatření na podporu ekonomiky eurozóny, pokud to budou vyžadovat aktualizované ekonomické prognózy.

„Prostřednictvím tiskové konference signalizovali, že je v červnu pravděpodobné snížení (úrokových) sazeb, což zastavilo růstu eura,“ řekl analytik devizových trhů Martin Schwerdtfeger z makléřské společnosti TD Securities.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.