Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Erste Group vydá až 60 milionů nových akcií

Erste Group oznámila vyšší než očekávaný zisk a zároveň úmysl vydat až 60 milionů nových akcií. Současné akcie ráno vylétly nad 770 Kč/akcii, odpoledne korigovaly.

Zisk Erste v prvních třech čtvrtletích letošního roku dosáhl 720 mil. EUR, což znamená pokles o 51 %. Výsledek je ale zatížen jednorázovými příjmy z prodeje pojišťovacích aktivit v minulém roce. Na provozní úrovni zisk vzrostl o 26,6 %.

Plánovaný úpis nových akcií, jichž by mohlo být emitováno až 60 milionů kusů, proběhne od 2. do 17. listopadu. Současní akcionáři mají nárok na koupi 3 kusů za 16 vlastněných.

" Celkově vnímáme zveřejněné výsledky pozitivně. Čistý zisk překonal očekávání trhu, vydání nových akcií se očekávalo a díky rozhodnutí nevydat hybridní kapitál se nezvýší závislost banky na státu, a také nedojde k nárůstu finančních nákladů, které by s tímto kapitálem byly spojeny. Zlepšený sentiment po včerejších datech o americkém HDP za 3Q09 by rovněž mohl pozitivně podpořit další vývoj ceny akcie," hodnotí situaci Erste Group Milan Lávička, analytik Atlantik FT.

Zdroj: Tisková zpráva Erste, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.