Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Energie z banky. Spořitelna nabídne lidem elektřinu a plyn

Investice 01.04.2014 | 16:30 0 Komentářů

Největší tuzemská banka vyzkoušela prodej energií v testovacím provozu. Energii bude dodávat její dceřiná společnost Erste Energy Services.

Energie z banky. Spořitelna nabídne lidem elektřinu a plyn

Praha – Největší tuzemská banka Česká spořitelna chce lidem prodávat i energie. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, ale testovací prodej, který nyní skončil na třech pobočkách v Kolíně, Poděbradech a Kutné Hoře, ukázal velký zájem veřejnosti.

Ostrý prodej elektřiny a zemního plynu domácnostem plánuje spořitelna spustit v červenci, lákat má na úsporu až 1000 korun měsíčně oproti stávajícímu dodavateli. Levnější energii od České spořitelny získají vedle dosavadních klientů banky i další zájemci, podmínkou je však založení účtu právě u spořitelny.

Dodavatelem elektřiny i plynu bude Erste Energy Services, stoprocentní dceřiná společnost České spořitelny, která veškerou elektřinu vykupuje z obnovitelných zdrojů.

„Ceny jsou nejvýhodnější na trhu zejména proto, že na rozdíl od konkurence nevyužívá žádné zprostředkovatele takzvaného podomního prodeje,“ řekl online deníku Aktuálně.cz Marek Pšeničný z tiskového oddělení spořitelny.

Erste Energy Services vznikla v roce 2012. Dosud prodávala elektřinu a plyn firmám a podnikatelům. Česká spořitelna patří mezi největší obchodníky s elektřinou na Pražské energetické burze (PXE).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.