CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

23. 01. 2008

0 komentářů

Ekologicky odpovědní investoři mají u ČSOB do konce roku nulové poplatky

 


 

Fond investuje do akcií firem, které se podílejí na přechodu k čistým technologiím, jako jsou výrobci turbín pro větrné elektrárny, vodárenské firmy, či výrobci solárních panelů. V portfoliu se najdou rovněž známé společnosti aktivně bojující proti změnám klimatu, jako je Toyota nebo Veolia.

Tento typ ekologicky motivovaných investic je zatím velmi populární hlavně na rozvinutých trzích, ale postupně si získává oblibu i u nás. Proto jsme se rozhodli tento typ fondu nabídnout i investorům v České republice,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Abychom na tento fond ještě více upozornili, rozhodli jsme se odpustit vstupní poplatek všem investorům, kteří do něj během prosince vloží své finanční prostředky,“ doplnil Jan Barta.

Dalším zajímavým zajištěným fondem v nabídce je fond ČSOB býci a medvědi, který těží jak na růstu akciových trhů (v tom případě dostane investor 80 % tohoto růstu), tak i na jejich poklesu (investor pak dostane 50 %). Konstrukce, která umožňuje výdělek při růstu i poklesu je velmi zajímavá, dynamickým investorům (pro které ale tento typ fondu určitě není určen) by ale vadil právě omezený výnos. Dalšími zajištěnými fondy v aktuální nabídce jsou fondy ČSOB Fixovaného růstu 4 a ČSOB Světového růstu + EUR 2

Zdroj: ČSOB

Čtěte dále:
Pavel Stehno: Investování do akcií: Nejlépe přes kyperskou společnost
Jan Traxler: Next 11 – země budoucnosti: Nigérie
Daniel Kuchta: Hlavní témata příštího roku: 0patrnost a hypoteční krize

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *