Sobota 19. září. Svátek má Zita.

EFPA ČR má první držitele certifikátu €FA™ v České republice

Celkem devět poradců získalo v rámci historicky prvního termínu zkoušek v ČR
prestižní evropský certifikát €FA™, který je zkratkou pro European Financial Advisor™. Podmínkou jeho získání je úspěšné absolvování certifikační zkoušky, která se skládá z písemného testu na odborné i aplikační otázky z finančního trhu a ústní obhajoby skladby finančního portfolia. Noví držitelé certifikátu byli vyhlášeni 27. září v pražském sídle EFPA ČR (tisková zpráva EFPA).

Lze říci, že získání certifikátu je potvrzením vysoké míry profesionality našich poradců a řadí je v rámci českého trhu mezi elitu,“ říká generální ředitelka Partners Kateřina Palková a dodává: „Jsme pyšní na to, že právě naši poradci se stali prvními držiteli certifikátu €FA™ v ČR vůbec. Dlouhodobě si klademe za cíl být průkopníky v oblasti vzdělávání finančních poradců.

Nepodcenit přípravu

Všichni úspěšní absolventi se shodli na důležitosti přípravy, která probíhala téměř celý rok v rámci kurzu společnosti Partners akademie. Z padesáti přihlášených nakonec ke zkoušce nastoupilo dvacet uchazečů o certifikát, z nichž uspělo devět nejlepších. „EFA je dle mého názoru oním puncem odbornosti, který nás výrazně odlišuje od nejrůznějších podomních prodejců finančních produktů. Jasně tím dáváme najevo, že své motto o finančním poradenství JINAK myslíme vážně,“ říká čerstvý držitel certifikátu a poradce David Kučera z Partners.

Odborné certifikace, které jsou v západní Evropě mezi poskytovateli služeb v oblasti

finančního poradenství již standardem, do České republiky přivedla asociace AFIZ ve spolupráci s Partners a později i ČAOCP. Poradci byli hodnoceni komisí, ve které usedli mimo jiné ředitel Partners Michal Oppl, Předsedkyně Rady EFPA ČR Marta Gellová, dva zástupci Ministerstva financí či profesor Masarykovy univerzity Oldřich Rejnuš.

Méně jak padesátiprocentní úspěšnost uchazečů o certifikát €FA™ je nezvratným důkazem toho, že tato zkouška není rozhodně formální . Když si k tomu přidáme skutečnost, že jsou prověřovány zejména schopnosti praktické aplikace nabytých vědomostí při prácí s klientem, mohu konstatovat, že se nám bezezbytku podařilo naplnit cíle, které jsme si dali při zavádění tohoto certifikátu do České republiky,“ říká Marta Gellová, předsedkyně Rady EFPA ČR.

Prvními úspěšnými držiteli certifikátů €FA™ v Česku se stali Alena Středová, Petra Novotná, Luděk Švarc, David Kučera, Josef Uchytil, Václav Valášek, Pavel Dohnal, Martin Havránek a Lukáš Kaplan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.