CZK/€ 24.335 -0,04%

CZK/$ 23.477 +0,84%

CZK/£ 28.222 +0,39%

CZK/CHF 24.679 +0,07%

28. 07. 2010

0 komentářů

Lepší než vkladní knížka. Veterán může vynést 20% ročně

 


 

Velorexy, Škodovky, Volhy, Tatry 603 a 613, ale i obří americké kabriolety či třeba miniaturní BMW Isetta. To vše prošlo během několika posledních let rukama zaměstnanců firmy Classic Cars Bohemia. Ta je jednou z největších, která se v Česku zabývá prodejem a renovacemi veteránských automobilů.
„Auta nakupujeme a také prodáváme po celém světě,“ říká šéf firmy Martin Pecka. Podle něho lze zajímavé automobily v Evropě najít obvykle jinde než by člověk čekal. „Nejčastěji uspějeme v zemích, které jsou pro Němce a jiné Evropany tak trochu divné. Tak třeba sběratelsky zajímavé BMW Isetta se kdysi vyváželo do Slovinska. Zjistili jsme to a teď jsme jich odtud pár přivezli,“ prozrazuje Pecka.
Nebo jiný příklad. V současné době v areálu firmy renovujeme čtyři Tatraplány. „Nakoupili jsme je však v USA a také v Kanadě,“ říká.
Občas se stane i pohádkový příběh
Sběratelsky zajímavé české auto je podle něho v současné době u nás těžké získat. „V euforii po roce 1989 lidé Škodovky a další veterány rychle vyhodili a dovezli si nějakou ojetinu z Německa,“ říká podnikatel.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *