Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Lepší než vkladní knížka. Veterán může vynést 20% ročně

Investice 28.07.2010 | 00:01 0 Komentářů

České Tatry pro sběratele shánějí i za oceánem

Velorexy, Škodovky, Volhy, Tatry 603 a 613, ale i obří americké kabriolety či třeba miniaturní BMW Isetta. To vše prošlo během několika posledních let rukama zaměstnanců firmy Classic Cars Bohemia. Ta je jednou z největších, která se v Česku zabývá prodejem a renovacemi veteránských automobilů.
„Auta nakupujeme a také prodáváme po celém světě,“ říká šéf firmy Martin Pecka. Podle něho lze zajímavé automobily v Evropě najít obvykle jinde než by člověk čekal. „Nejčastěji uspějeme v zemích, které jsou pro Němce a jiné Evropany tak trochu divné. Tak třeba sběratelsky zajímavé BMW Isetta se kdysi vyváželo do Slovinska. Zjistili jsme to a teď jsme jich odtud pár přivezli,“ prozrazuje Pecka.
Nebo jiný příklad. V současné době v areálu firmy renovujeme čtyři Tatraplány. „Nakoupili jsme je však v USA a také v Kanadě,“ říká.
Občas se stane i pohádkový příběh
Sběratelsky zajímavé české auto je podle něho v současné době u nás těžké získat. „V euforii po roce 1989 lidé Škodovky a další veterány rychle vyhodili a dovezli si nějakou ojetinu z Německa,“ říká podnikatel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.